SUPER BEBRIS

29.09.2017

Māju projekti

Viens no mūsu uzņēmuma saražotajiem gala produktiem ir saliekamās koka paneļu mājas, kuras droši var nodēvēt par vieglā koka karkasa sistēmām. Šādas sistēmas sastāv no koka karkasa, ko ietver vairogveida detaļas (visbiežāk tās ir orientētās kaidu plātnes (OSB), vai mitrumizturīgās skaidu plātnes), kas ir pieskrūvētas karkasam. Šādu ārsienu karkasu vidū tiek iestrādāts siltuma izolācijas materiāls un kondensācijas plēve, kas pasargā siltumizolācijas materiālu un nesošās koka konstrukcijas no kondensāta veidošanās telpu iekšējās teperatūras mijiedarbībā ar ārējo gaisa temperatūru. Bieži koka karkasa apšūšanai no iekšpuses tiek izmantotas ģipškartona plāksnes, lai panāktu lielāku ugunsdrošību. Ražojot saliekamā koka karkasa mājas, mēs panākam to, ka maksimāli daudz darba tiek ieguldīts ražošanas cehā, sagatavojot gatavus koka paneļus. Šādi tiek rasta iespēja līdz minimumam samazināt mājas samontēšanas laiku celtniecības objektā, kas nav mazsvarīgi sliktos laika apstākļos.

Koka karkasa sistēmas ir ļoti piemērotas un konkurētspējīgas arī vairākstāvu ēku celtniecībā.Tās ir ļoti ērti izmantot sienu, starp stāvu un jumta konstrukcijās, nodrošinot šādu karkasu siltumizolāciju un apšūšanu ar dažādiem materiāliem. Projektējot saliekamās koka paneļu mājas, samērā viegli ir izpildīt dažādu būvnormatīvu prasības. Viens un tas pats koka karkasa sistēmas elements var pildīt dažādas funkcijas mājas ekspluatācijas laikā, kā, piemēram :

– vertikālo slodžu uzņemšana;
– vēja un zemes izraisīto svārstību, izraisīto slodžu stabilizēšana;
– telpu atdalīšana ;
– skaņas izolāciju;
– siltumizolāciju.

Pateicoties mūsu sadarbībai ar arhitektu birojiem, mēs esam gatavi realizēt daba individuālo pasūtītāju vēlmes saliekamo koka karkasu izpildījumā. Tas ir daudz ātrāk un ērtāk, kā veikt analogu celtniecību no masīvajiem dzelzsbetona materiāliem.

Koka paneļu māju mezgli: paneļu mājas dzegas mezglspārseguma mezgls ar lamināta grīdupārseguma mezgls ar flīžu grīducokola mezgls.