SUPER BEBRIS

30.09.2017

LMKK izgatavošana

Līmēto masīvas koksnes konstrukciju izgatavošanas tehnoloģiskā procesa apraksts

Ņemot vērā, ka SIA “Super Bebris” darbības pamatā ir kvalitatīvas gala produkcijas ražošana tiek ievērots šāds ražošanas cikls:

1. Nepieciešamie kokmateriāli sākotnējā stadijā tiek pakļauti rūpīgai garināšanai, lai maksimāli izgarinātu no kokmateriāliem augšanas un žāvēšanas procesā radušos defektus, kā arī tiek veikta zāģmateriālu vizuālā šķirošana pēc stiprības klasēm.

2. Sākotnēji sagatavotie materiāli tiek novirzīti uz tālāko ražošanas procesu – garumā audzēšanu. Zāģmateriāli tiek saaudzēti nepieciešamajos garumos, balstoties uz izstrādātā projekta. Zāģmateriālu savienošana un līmes uzklāšana notiek automātiski. Šādi tiek panākta maksimāli ekonomiska un lietderīga materiālu izmantošana.

3. Pēc šādas saaudzēšanas garumā, visi kokmateriāli tiek ēvelēti, lai iegūtu ideāli gludu virsmu un turpinātu to līmēšanu nepieciešamajos šķērsgriezumos.

4. SIA “Super Bebris” ar savām tehnoloģijām spēj salīmēt kokmateriālus šādos šķērsgriezumos:
Biezums: no 30mm līdz 240mm
Augstums: no 80mm līdz 1500mm
Garums: līdz 16 metriem. Līmēšanā tiek izmantota melamīna karbamīda līme 1247 ar cietinātāju 2526.

5. Pēc vajadzīgo šķērsgriezumu iegūšanas tiek veikti tālākie apstrādes procesi.

1) tiek iefrēzēts frēzbaļķu māju sienām paredzētais profils;
2) materiāli tiek noēvelēti vajadzīgajos izmēros un novirzīti paneļu māju ražošanai;
3) nesošās koka konstrukcijas (sijas, spāres, kopturi utt.) tiek noēvelēti vajadzīgajos izmēros un novirzīti tālākai apstrādei.

6. Pēc frēzbaļķu profila izfrēzēšanas frēzbaļķiem, pēc iepriekš saskaņota projekta, tiek iestrādāts stūra savienojuma atslēgas. Materiāli tiek sagatavoti un nosūtīti montāžai.

7. Savukārt materiāli, kas paredzēti paneļu māju izgatavošanai, pēc iepriekš saskaņota projekta, tiek iestrādāti gatavos sienu, starp stāvu pārseguma un jumta paneļos, kas montāžas secībā tiek nogādāti objektā.

8. Visi nesošie koka elementi pēc individuāla pasūtījuma tiek sagatavoti un nosūtīti pasūtītājam.

Saskaņā ar LVS EN 386:2000, ir iespējamas trīs dažādas līmēto masīvo koksnes konstrukciju struktūras (skat. attēlu zemāk)

a.       LMKK, kas sastāv no vairākām platajā skaldnē salīmētām, garumā saaudzētām lamelēm;
b.      LMKK, kas sastāv no vairākām platajā skaldnē salīmētām, garumā un platumā saaudzētām lamelēm;
c.       LMKK, kas sastāv no vairākām šaurajā, platajā skaldnē salīmētām, garumā saaudzētām lamelēm.(Vertikālā līmētā masīvās koksnes konstrukcija).