SUPER BEBRIS

29.09.2017

Par LMKK

Līmētas masīvas koksnes konstrukcijas un to pielietojums būvniecībā

Koksne ir vienīgais plaši pieejamais materiāls, kas ir dabīgā ceļā atjaunojams. Raugoties no dzīves cikla perspektīvas, koksne kā celtniecības materiāls ir videi izdevīgs no vairākiem aspektiem – dabas resursu, enerģijas izmantošanas, oglekļa dioksīda izmešu un atkritumu mazināšanas, tādēļ tā ir videi draudzīga, labi piemērota dizaina izveidei, dzīves telpai un emocionāli iedarbīga.

Lai lietderīgāk izmantotu koksnes resursus un pilnveidotu koksnes īpašības, koksnes līmēšana jau kopš seniem laikiem ir nodarbinājusi cilvēku prātus. Sākotnēji līmētas koksnes ražošanā bija problēmas – nebija līmes, kas būtu pietiekami izturīga pret mitrumu un temperatūras svārstībām. Šo uzdevumu izdevās atrisināt tikai pagājušā gadsimta 50-tajos gados. Tad pret atmosfēras ietekmi noturīgu līmju izgudrošana ļāva attīstīties līmēto koka būvdetaļu rūpnieciskai ražošanai.

Mūsu kompānija „Super Bebris” nesošo koka konstrukciju ražošanai izmanto melamīna karbamīda līmi 1247 ar cietinātāju 2526, kas ir testēta saskaņā ar standarta EN 302 1.-4. daļu un Norvēģijas Norsk Treteknisk Institutt (NTI) un Francijas Centre Technique du Bois et de l’ Ameublement (CTBA) to ir apstiprinājis kā piemērotu izmantošanai nesošo koka konstrukciju ražošanā saskaņā ar EN 301 standarta prasībām. Līmēta koka būvdetaļas tiek testētas Štutgardes Universitātes Materiālu kontroles iestādē (MPA Stuttgard Otto-Graf-Institut) Vācijā un atbilst GL24 izturības klasei, kā arī var tikt marķētas ar “CE” atbilstības zīmi, ja tas ir nepieciešams (sertifikāta Nr. 0672-CPR-0468).

Līmētās koka būvdetaļas tiek ražotas pamatā no egles, ko raksturo vienlaicīgi stingrums un elastība, neliels rukums un augsta izturība. Daudzu mazāku koka elementu salīmēšana kopā, būvdetaļām piedod īpašu stiprumu, vienmērīgu izturību un formas stabilitāti. Šādi salīmētu daudzu mazāku detaļu kopums ļauj iegūt gandrīz jebkuras formas būvniecības detaļas. Būtu lietderīgi atcerēties, ka līmētās koka būvdetaļas ir ekoloģiski tīras, vieglas, izturīgas ar labu siltumizolāciju, kas slāpē trokšņus un vibrācijas, ir izturīgas pret agresīvu vielu iedarbību, šķīdumiem un turklāt ir viegli apstrādājamas. Ne mazāk nozīmīga ir arī šādu līmēta koka būvdetaļu iekļaušana ēku mikroklimata faktoru nodrošināšanai. Koksne uzlabo veselību, labvēlīgi ietekmē cilvēku pašsajūtu, mazina stresu un efektīvi regulē gaisa mitrumu telpās.

SIA „Super Bebris” piedāvā izgatavot augstas kvalitātes līmēta koka būvdetaļas nesošajām konstrukcijām ar šādiem šķērsgriezumiem :

– biezums/platums: no 30mm līdz 230mm
– augstums: no 80mm līdz 1500mm
– garums: līdz 16m

Pasūtījuma izpildes termiņš ir atkarīgs no pasūtīto būvdetaļu šķērsgriezuma. Nepieciešamības gadījumā mēs varam veikt koka būvdetaļu pārklāšanu ar antiseptiķiem un antipirēniem. Mūsu ražošanas jauda līmētām koka būvdetaļām mēnesī ir no 600m3 līdz 800m3.

Šim produktam ir nākotne.

Tabulā ir attēloti iespējamie kopņu konstrukciju veidi.

Sistēma
Laidums, M
Šķērsgriezuma augstumi
Taisna sija
<30
h~1/17
Konusveidīga sija
10-30
h~1/30
H~1/16
Izliekta sija
10-20
h~1/30
H~1/16
Trīs šarnīru sija ar tievu metāla savilci
15-50
h~1/30
Stiprināta trīs šarnīru sija ar tievu metāla savilci
20-100
h~1/40
Trīs šarnīru konstrukcija, stūros sastiprināta ar bultskrūvēm
10-35
h~(S1+S2)/13